Waar de gemiddelde Nederlander in 77 procent van de gevallen 2FA toepast bij overheidsdiensten, is dat bij 65-plussers 65 procent. Voor financiële diensten is dit 59 procent bij de gemiddelde Nederlander, bij 65-plussers 49 procent.
Dit blijkt uit onderzoek van Motivaction, uitgevoerd in opdracht van Dienst Publiek en Communicatie (DPC) en het ministerie van Justitie en Veiligheid.
Online criminaliteit
Ongeveer de helft van alle Nederlanders maakt zich zorgen over online criminaliteit bij financiële diensten (50 procent) en overheidsdiensten (48 procent). Onder 65-plussers is dit iets hoger: 56 procent bij financiële diensten en 55 procent bij overheidsdiensten.
Campagne
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat 65-plussers bovengemiddeld vaak niet goed weten wat de mogelijke gevolgen zijn van ongeautoriseerde toegang tot hun e-mail. Eind november start de overheid een voorlichtingscampagne om 65-plussers aan te sporen om tweestapsverificatie in te schakelen voor online accounts. Met deze campagne wil de overheid het bewustzijn vergroten over de voordelen van het gebruik van 2FA.
Klik hier voor het onderzoek van Motivaction.