De European Data Protection Supervisor (EDPS) staat positief tegenover deelname van de Europese Unie (EU) aan het Verdrag van de Verenigde Naties tegen cybercriminaliteit.
Het verdrag verbiedt landen om persoonlijke informatie te delen als dit de wettelijke rechtsbescherming van deze data kan schenden.
Handhavingsdoeleinden
“Het onderzoeken en vervolgen van cybercriminaliteit is een legitiem doel, waarbij internationale samenwerking inclusief de uitwisseling van informatie onmisbaar is. De EU moet duurzame afspraken hebben voor handhavingsdoeleinden rondom het delen van persoonsgegevens met landen buiten de EU,” stelt Wojciech Wiewiórowski van EDPS.
Bescherming van fundamentele rechten en vrijheden
“Met het oog op het grote aantal landen binnen de Verenigde Naties en hun zeer uiteenlopende rechtssystemen wat betreft de bescherming van fundamentele rechten en vrijheden, is het echter van het grootste belang om zeker te stellen dat samenwerking met derde landen op basis van het Verdrag niet leidt tot een verzwakking van het recht op gegevensbescherming en privacy die in Europese wetgeving zijn vastgelegd,” aldus Wiewiórowski.
Klik hier voor het bericht van de EDPS.