Tientallen tankstations van Esso gebruiken systemen die een gezichtsscan van sigarettenkopers maken, zonder dat deze klanten daarvoor toestemming hebben gegeven of hierover zijn geïnformeerd. AI-software analyseert vervolgens of de koper oud genoeg is. De Telegraaf heeft hier onlangs over bericht.
AVG
Brancheorganisatie Bovag wijst erop dat er geen gegevens van mensen worden opgeslagen. Juridisch gezien is het echter belangrijk om te weten waar deze gegevens tijdelijk naartoe gaan. Blijven deze binnen een IT-systeem van Esso of worden de gegevens gedeeld met de leverancier van de software? En vindt alles plaats overeenkomstig de AVG?
Zelfstandige beslissing
Een woordvoerder van Esso heeft tegenover De Telegraaf laten weten dat er ”honderden scanapparaten in omloop zijn”. Het zou niet bekend zijn om welke vestigingen het gaat. Volgens Bovag beslist ieder pompstation zelfstandig over de apparatuur. Er is dus geen gezamenlijke keuze gemaakt. “We gaan ervan uit dat het binnen de wet kan en dat de eigenaren zich aan de regels houden, maar dat gaan we even goed uitzoeken. Dat kost tijd,” aldus Bovag.