Het recente datalek bij Odido heeft voor ongerustheid bij klanten gezorgd. Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude zegt veel vragen gekregen te hebben over het incident.
Geen garanties
“Het gaat om gevoelige persoonsgegevens. We weten niet precies wat criminelen met deze informatie kunnen of gaan doen,” licht het CMI toe. Het meldpunt benadrukt dat de criminelen met deze gegevens niet zomaar een lening, bankrekening of telefoonabonnement kunnen afsluiten. Hiervoor zijn immers extra controles vereist. Garanties kan het CMI echter niet geven. “Er bestaat daarom een risico dat wanneer zulke controles niet (zorgvuldig) worden uitgevoerd, gegevens toch misbruikt kunnen worden.”
Spear phishing
Het risico dat klanten lopen, is vooral spearphishing. Daarbij gebruiken oplichters de ontvreemde gegevens voor gerichte aanvallen. Ze doen zich bijvoorbeeld voor als Odido of als bank. Het CMI roept mensen op die slachtoffer worden van identiteitsfraude om aangifte te doen bij de politie, en om het meldpunt hierover te informeren.
Klik hier voor het bericht van het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude.